Reisiblogid Travellerspoint-is

Intro

TÄHELEPANU!! BLOGI ON KRONOLOOGILISES JÄRJEKORRAS - kõige uusim postitus on viimane!!!

Blogi uuenduste kohta on võimalik tellida teavituse e-mailile vajutades paremal kõrval asuvat "TELLI" linki ja sisestades oma e-maili! >>>>>

Kui aus olla, siis ma ei plaaninud üldse see aasta Lõuna-Ameerika poole minna. Plaan oli vaikselt valminud külastada Birmat Kagu-Aasias, kuid paraku Lufthansa ülihea pakkumine muutis selle plaani ära. Selle aasta mais sattusin lugema www.trip.ee foorumit ning üks kasutaja andis teada, et Lufthansa on teinud hindu sisestades vea ning oktoobris-novembris pääseb Helsingist läbi Frankfurti Caracasi(Venetsueela) või Bogotasse (Columbia) üliodavalt.

Kohe läksin Lufthansa kodulehele ning uurisin hindu. Mul õnnestu broneerida 02.10.2011- 02.11.2011 Helsinki-Frankfurt-Caracas-Frankfurt-Helsinki lend 260euro eest! Hind oli 3x odavam tava hinnast. Kuigi Lufthansa ähvardas veahinnaga pileteid tühistada jättis ta siiski need jõusse (nii suurel firmal pole mõttet selle pärast oma mainet rikkuda).

Seekord tekkis ka kohe loll mõte proovida see ühekuuline reis läbida 40L suuruse seljakotiga. Eelmistel reisidel on olnud kaasas 80L põhi-seljakott ja 25L päeva-seljakott (ühest kohast teise liikudes oled nagu kloun - suur kott seljas ja väike kott kõhupeal). Mai kuu Kreeka reisiks sai ostetud Fjäll Räveni 40L Campus ACE seljakott ning kordagi selle nädalase reisi jooksul ei tekkinud soovi suuremat kotti saada. Hea ja tore on reisida nii kergelt - pole seda lolli muret, et kuhu kott jätta kui hotelli pole (näiteks hommikul lahkud hotellist - päev oled linnas ja õhtul lähed ööbussile või -rongile). Kott on ka piisavalt väike, et kasutada päeva-seljakotina (jättes riided hotelli). Kott teenis vähemalt sellel nädalasel Kreeka reisil ausalt ning usun, et ka sellel reisil probleeme ei tekki.

Kodust lahkudes oli kott natuke alla 2/3 täis. Caracases läheb kotti pusa ja teksad, mis asenduvad lühkarite ja t-särgiga. Peale seda on kotis reservi suht vähem, kuid see on abiks mitte osta mõttetut jama teepealt kaasa. Eks igaüks kes kunagi reisinud on tundnud fiilingut kui ostad midagi ja paari päeva pärast mõtled, et miks ma ikka selle jama ostsin. Pole ruumi - pole probleemi. Käraka ja muu jaoks saab Caracasist tagasi tulles osta mingi odava spordikoti.

Seljakotis on pisike läpakas (mis on nii vana ja odav, et pole suurem nutt kui keegi selle pihta paneks. Tehnikast on veel telefon ja ipod ning nende laadijad. Fotokat kaasas pole - telefon asendab teda (Venetsueela pole nii turvaline riik, et peegelkaameraga vehkima minna + ta võtab palju ruumi). Riietest on 5 tsärki, 5 paari sokke, 5 paari aluspükse, 2 lühikesed püksid, teksad, pusa ja õhuke jope. Veel on kaasas kõhulahtistuse vastaseid vahendid, pesuained ja plaastrid. Tossud on jalas ning sandaalid on kotiküljes karabiiniga. Rätiku asemel on mikrofiibrist rätik, mis ripub oma kotis karabiiniga seljakoti küljes. Mikrofiibrist rätik on üldse hea asi - võtab mitu korda vähem ruumi (ja selle suuruse juures imab paremini) + selle võib märjalt panna oma kotikesse ning selle koti seljakoti kõrvale kuivama.

Kott Toyota AYGO velje taustal :D
01102011782.jpg

Kirjutas mcneely 14:04

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Kommenteerimiseks pead olema sisse loginud Travellerspoint-i.

Login